برگزاری آئین تجلیل از خیرین و یاوران ستاد دیه استان

آئین تجلیل از خیرین و یاوران ستاد دیه استان با حضور مدیر عامل ستاد دیه کشور ، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و جمعی مسئولین  استانی در تالار باغ بهرامی برگزار گردید.  سیداسدالله جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور در آیین تجلیل از خیران و یاوران ستاد دیه استان اظهار داشت: اعضاء هیات امناء ستاد دیه استان کرمان هفت نفر می باشند که با جدیدیت کار را در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان دنبال می کنند

وی بیان داشت: امام رضا (ع) می‌فرمایند «اگر از نعمت‌بخش و صاحب نعمت تشکر نکنید از خداوند هم تشکر نکرده‌اید» و شهید لاجوردی در سال 69 ستاد دیه را بنیان‌گذاری کرد و از آن زمان تاکنون بیش از 110 هزار نفر از زندان‌ها آزاد شده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور ادامه داد: زندان برای آدم‌های خوب جای بدی است و لاجوردی که بدترین شکنجه‌ها را در زندان‌های رژیم طاغوت گذرانده بود می‌دانست افرادی که جرایم غیرعمد انجام داده‌اند و پول ندارند تا دیه دهند نباید در زندان گرفتار باشند.

جولایی اضافه کرد:  313 جشن گلریزان در سراسر کشور برگزار کرده‌ایم و در سال جاری هم سی‌امین جشن گلریزان را داشتیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی 313 میلیون تومان کمک کردند.

وی ابراز داشت: زندانی داریم که یک میلیارد و نیم میلیون تومان بدهی دیه به علت نقص عضو دارد و خسارت حادثه‌دیده باید بر اساس قانون توسط بیمه‌ها پرداخت شود.

جولایی تصریح کرد: 16 هزار کشته تصادفات در سال گذشته زیبنده ایران اسلامی نیست و در کجای دنیا این قدر به حوادث رانندگی بی‌توجه هستند و در 9 ماهه سال جاری حدود 13 هزار نفر ایران بر اثر تصادفات رانندگی فوت کردند.

وی افزود: طی این سال‌ها 220 هزار هموطن ایرانی جان خود را در مسیر جاده‌ها از دست داده‌اند و با ارزیابی که از زندانیان تصادفات در سراسر کشور انجام دادیم به این آمار رسیدیم که 50 درصد آنها گواهی‌نامه رانندگی و 80 درصد هم بیمه‌نامه نداشتند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تاکید کرد: اگر قانون بیمه اجباری نبود، امروز باید 300 هزار راننده در زندان‌ها داشته باشیم اما هم‌اکنون 400 راننده در زندان‌های سراسر کشور داریم.

جولایی یادآور شد: صادرکنندگان چک بلامحل بیشترین تعداد زندانیان جرایم غیرعمد در زندان‌های کشور هستند و امیدواریم چالش‌های کسب و کار و تولید و تجارت برطرف شود.

وی گفت: در سال گذشته برای آزادسازی 9 هزار و 143 نفر زندانی جرایم غیرعمد با بدهی بیش از 742 میلیارد تومان تلاش شده است و 272 میلیارد تومان گذشت داشته‌ایم.