تعهد یک میلیارد ریالی خیرین در جشن گلریزان راور

جشن گلریزان شهرستان راور شامگاه چهارشنبه شب در محل تالار ملی این شهرستان با حضور امام جمعه ، فرماندار ، رئیس دادگستری ، دادستان ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان و خیرین برگزار گردید.

حجه الاسلام والمسلمین تویسرکانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه  راور در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه کار خیر خصوصاً کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ایام ماه مبارک رمضان گفت:هر بنده مومنی که توان مالی دارد باید دست هم نوع خود را بگیردایشان با اشاره به آیات قرآن و احادیث ائمه بیان داشتند انفاق کردن باعث جلب رحمت خداوند و آرامش خاطرمی شود زیرا هر فردی که برای رضای خداند گره ای از کار بنده را باز کن با پرودگار معامله کرده و در های رحمت الهی بر روی آن باز می شود.

سید حجت اله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های ستاد دیه استان و گرامی داشت یاد و خاطره بنیان گذار ستاد دیه شهید بزرگوار لاجوردی گفت : جشن های گلریزان با 2 هدف پیشگیری ، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عموم مردم و همچنین حفظ این سنت حسنه و در نهایت جذب کمک های خیرین در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برگزار می گردد.

وی بیان داشت : تنها متولی برگزاری جشن های گلریزان در سطح کشور ستاد های دیه می باشد که مسئولین کشوری هم در این مراسم شرکت و کمک های خود را در زمینه آزادی زندانیان غیر عمد به ستاد دیه اهداء می نمایند و این نشان از سالم بودن و شفافیت عملکرد ستاد دیه می باشد.

موسوی قوام در پایان گفت : یکی دیگر از فعالیت های ستاد دیه اخذ گذشت و تخفیف بدهی رضایت مندانه شکات می باشد که این ستاد در 2 دهه اخیر موفق به اخذ مبلغ 290 میلیارد تومان از شکات پرونده مددجویان غیر عمد شده است .

در ادامه این مراسم بلوچ زاده دادستان شهرستان راور گفت : یک سری آسیب های اجتماعی در کمین محکومین غیر عمد و خانواده آنان می باشد این آسیب ها بصورت نا خوادگاه و خودکار فرد زندانی و خانواده آن را درگیر می کند زیرا خانواده به نوعی سرپرست خود را از دست داده است .

وی اظهار داشت با توجه به اینکه شخص برای اولین بار وارد زندان می شود و درگیر محیط پیرامون خود و نگرانی خانواده می باشد ممکن است برای تامین هزینه های خود و خانواده اش عمل بزه ای را انجام دهد که باعث بالار رفتن جمعیت کیفری زندانها و در نهایت تحمیل هزینه های گزاف برای نظام خواهد شد.

دادستان راور در پایان گفت : 5 محکوم غیر عمد شهرستان راور در زندان کرمان تحمل حبس می نمایند که انشاله با همت خیرین بزرگوار این شهرستان تا پایان ماه مبارک رمضان زمینه آزادیشان از زندان فراهم می گردد.

در پایان این مراسم خیرین راور مبلغ 1 میلیارد را در زمینه آزادی زندانیان غیر عمد تعهد نمودند .