کمک 1میلیارد ریالی خیرین شهرستان زرند

همزمان با نیمه ماه مبارک رمضان وولادت باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) جشن گلریزان شهرستان زرند با حضورفرماندار،رئیس دادگستری ،دادستان ،مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ،جمعی ازخیرین و مسئولین اجرایی زرند برگزار شد.

حجت الاسلام محمود محمدی رئیس دادگستری شهرستان زرند با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و قبولی طاعات و عبادات گفت: ماه مبارک رمضان ماه مغفرت و بخشش است و بهترین فرصت جهت کمک به نیازمندان و دستگیری از آنها می باشد.

وی جشن گلریزان را امری پسندیده و ارزشمندی در ماه مبارک رمضان دانست وبا بیان اینکه شماری از زندانیان زرند چشم انتظار کمک خیرین و نیکوکاران هستند برترویج و مشارکت خیرین در حمایت از آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در طول سال نیز تاکید کرد.

وی اضهار داشت : عمده زندانیان جرائم غیر عمد شامل دیه تصادفات ، بدهکار مالی و محکومین به پرداخت مهریه و نفقه می باشند که ممکن است برای هر کسی خدای ناکرده پیش آید و یاری رساندن به کسانی که بصورت غیرعمد در زندان گرفتار شدند کاری ارزشمند و نیک و مورد تاکید بزرگان دین بوده است .

در ادامه آقای موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در این مراسم گفت: در حال حاضر 261 زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنها قریب 80 میلیارد ریال نیاز است .

وی گفت :جشن گلریزان در 23 شهرستان درطول ماه مبارک رمضان برگزار میشود و هر مبلغی که خیرین در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان کمک نمایند معادل ان مبلغ ستاد دیه استان کمک خواهد کرد .

وی با بیان اینکه درمساجد نقاط مختلف شهرکرمان جشن گلریزان رمضان در حال برگزاری است و تاکنون 10 جشن گلریزان رمضان در نقاط مختلف شهر کرمان برگزار شده است.

سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند در حاشیه این مراسم. ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) ،تقویت روحیه گذشت و فداکاری جهت بازگرداندن زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش خانواه هایشان را از مهمترین اهداف برگزاری جشن گلریزان عنوان کرد .

دادستان زرند،ضمن قدردانی از حضور و کمک مالی خیرین از کمک بیش از 1میلیارد ریالی ،خیرین نیک اندیش شهرستان زرند جهت آزادی زندانیان آبرومندخبر داد.

 قویدل یادآور شد :هم اکنون 16 زندانی جرائم غیر عمد در زرند با بدهی بیش از 5 میلیارد ریال چشم انتظار کمک خیران هستند.

لازم بذکر است مبلغ گلریزان شهرستان زرند بصورت تعهد می باشد.