آزادی 12 مددجوی جرائم غیر عمد به مناسبت دهه اول محرم

سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان صبح امرزو در نشست هیات امناء ستاد دیه  که در محل دادگستری کل استان برگزار شد گفت : زمینه آزادی 12 مددجوی واجد الشرایط جرائم غیر عمد استان به مناسبت دهه اول محرم و شهادت سالار شهیدان حسین بن علی (ع) از سطح زندانهای استان فراهم گردید.

وی بیان داشت : کل مبلغ این تعداد از مددجویان بیش از 23 میلیاردو 253 میلیون ریال می باشد که مبلغ 783 میلیون ریال توسط ستاد دیه استان ، 1میلیاردو 458 میلیون ریال توسط ستاد دیه مرکز ، 850 میلیون ریال از محل اعتیارات قرض الحسنه بانک ها تامین گردیده است مابقی مبلغ گذشت شاکی و توان پرداخت مددجویان می باشد.

موسوی  قوام افزود : این تعداد از مددجویان غیر عمد مربوط به زندانهای کرمان ، رفسنجان ، بافت ، کهنوج، جیرفت و سیرجان می باشند که همگی محکومین مالی هستند.

وی در ادامه گفت : ستاد دیه استان از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به آزادی 89 مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان شده است که نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود 10 درصد افزایش آزادی داشته ایم همچنین در شش ماهه ابتدای سال جاری با تعداد 105 نفر از شکات پرونده ها مذاکره گردیده که بیش از 149 میلیاردو 728 میلیون ریال تخفیف بدهی و گذشت اخذ گردیده است .

وی در پایان گفت : در حال حاضر تعداد 297 مددجوی جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان داریم که برای آزاید آنان بیش از 8 میلیارد تومتن نیاز است که متاسفانه در بحث نوع جرم همچنان آمار محکومین به مهریه و نفقه بالاتر از همه می باشد که نیاز به فرهنگ سازی در سطح جامعه می باشد.