آزادی 14 نفر از محکومین جرائم غیر عمد به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام موسی کاظم (ع)

سید حجت الله موسوی قوام مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان از آزادی 14 زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان به مناسبت ولادت با سعادت امام موسی کاظم (ع) خبر داد.

موسوی قوام گفت : این 14 زندانی با پرداخت مبلغ 2/742/000/000 ریال توسط اعتبارات ستاد دیه مرکز و ستاد دیه استان از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

در ادامه وی افزود : این تعداد از زندانیان محکومین به پرداخت دیه ،بدهکار مالی و مهریه و نفقه می باشند که کل مبلغ بدهی آنان بیش از پنج میلیاردو دویست میلیون ریال بوده اما با تلاش نمایندگان این ستاد و مددکاران زندانها به مبلغ فوق کاهش پیدا کرده است .

وی همچنین آمار موجود زندانیان جرائم غیر عمددر سطح استان را 200 مددجو اعلام نمود که تعداد 38 نفر محکومین به پرداخت دیه ، 48 نفر بدهکار مالی و تعداد 114 نفر محکومین به پرداخت مهریه و نفقه می باشند که 80 درصد این تعداد ورودی سال 93 و مابقی ورودی سال 92 هستند.

موسوی قوام ضمن اشاره به بالا بودن آمار محکومین به پرداخت مهریه و نفقه اعلام کرد همه ارگانها ، نهادها و مراکز فرهنگی کشورباید در قبال این معضل اجتماعی که منجر به فروپاشی بنیان خانواده و گرفتار شدن جوانان در زندان می شود چاره جویی کنند و در زمینه پیشگیری و آموزش خانواده ها راهکارهای مناسب ارائه گردد.