تعهد 15 میلیارد ریالی خیرین در 16 جشن گلریزان استان در ماه مبارک رمضان

سید حجت الله موسوی قوام مدیر عامل ستاد دیه شعبه استان عصر روز گذشته در نهمین جلسه هیات مدیره ستاد دیه استان گفت :در ماه مبارک رمضان امسال 16 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شدکه در این جشن ها شاهد مشارکت فعال خیرین  نسبت به سنوات گذشته بوده ایم .وی اظهار کرد : در جشن های گلریزان مبلغ 1 میلیاردو 526 میلیون تومان تعهد خیران را داشته ایم .که یک سوم این مبلغ تا کنون وصول شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان گفت: درشهرستان کرمان بیشترین میزان در جمع آوری کمک های خیران را در جشن های گلریزان استان با تعهد شش میلیارد و 180 میلیون ریال داشته ایم که این مبلغ با مجموع وصولی استان در سال گذشته برابری می کند.

وی عنوان کرد: شهرستان های کهنوج، سیرجان و قلعه گنج نیز به ترتیب بیشترین میزان تعهد خیران در جشن های گلریزان داشته اند.

وی همچنین گفت : تعداد مددجویان جرائم غیر عمد آزاد شده از سطح زندانهای استان در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد داشته است .

موسوی قوام بیان داشت : در چهار ماهه اول سال جاری تعداد 48 مددجوی جرائم غیر عمد با پرداخت بیش از مبلغ 14 میلیاردو 817 میلیون ریال از سطح زندانهای استان آزاد شدند.

وی خاطرنشان کرد: 27 نفر از محل کمک های مردمی با مبلغ 2 میلیارد و 239 میلیون  ریال ،4 نفر با استفاده از کمک های ویژه ستاد دیه مرکز، دو نفر با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بانکی، 9 نفر با استفاده از اعتبارات صندوق تامین خسارت های بدنی و شش نفر نیز بدون پرداخت وجه از زندان های استان کرمان آزاد شده اند.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ستاد دیه اخذ رضایت شاکی است گفت: با همت و تلاش مددکاران و نمایندگان ستاد دیه در سطح زندانهای استان در سال جاری با 23 نفر از شاکیان پرونده مذاکره ومبلغ 29 میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی حاصل شده است.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 184 مددجوی واجد شرایط جرایم غیر عمدی در زندان های استان کرمان حضور دارند گفت: 130 نفر از این افراد در سال جاری وارد زندان شده و مابقی ورودی سالهای 93و 94 می باشند.

موسوی قوام در ادامه افزود : در حال حاضراز تعداد کل مددجویان جرائم غیر عمد استان تعداد 118 مددجوبدهکار مهریه، 5نفر بدهکار نفقه، 50 نفر بدهکار مالی و 11 نفر دیه بدهکار هستند.

در پایان مدیر عامل ستاد دیه استان خواستار تجلیل از خیرین و برگزار کنندگان جشن گلریزان در شهرستانها گردید.