فراهم شدن زمینه آزادی تعداد 15 مددجوی جرائم غیر عمد استان

سید حجت اله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان صبح امروز در جلسه هیات امناء ستاد دیه استان که در دفتر آقای امیری مدیر کل اداره زندانهای استان برگزار گردید خبر از آزادی تعداد 15 نفر مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان را داد.

وی گفت : کل مبلغ بدهی این تعداد از مددجویان بیش از 31 میلیارد 161 میلیون ریال می باشد که پس از اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات این تعداد و همچنین مشارکت مددجویان در نهایت با پرداخت مبلغ 7 میلیاردو 77 میلیون ریال زمینه آزادی این تعداد فراهم گردید .

موسوی قوام افزود : این تعداد از مددجویان مربوط به زندانهای کرمان ، شهربابک ، رفسنجان ، سیرجان  ، بم و جیرفت می باشند که تعداد 2 نفر محکوم به پرداخت دیه در حودادث شبه عمد ، 8 نفر محکومین مالی و مابقی محکومین مهریه و نفقه می باشند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در ادامه افزود :  هم اکنون تعداد 203 نفر مددجوی واجد الشرایط در سطح زندانهای استان تحمل حبس می نمایند  که با توجه به بررسی های صورت گرفته از آمار محکومین غیر عمد استان در حال حاضر تعداد 21 مددجو از سنوات سال قبل در زندان تحمل حبس می نمایند هدف ستاد دیه استان آزادی این تعداد می باشد در واقع این افراد در اولویت آزادی از طریق ستاد دیه می باشند.

مشارکت و همکاری اتحادیه ها و اصناف کرمان در ساخت ساختمان اداری ستاد دیه استان

رمضان امیری مدیر کل اداره زندانهای استان هم در این جلسه گفت : با توجه به اینکه از تعدادی از اتحادیه ها و اصناف شهر کرمان در این جلسه دعوت بعمل آمده همگی اعلام داشتند حاضر به مشارکت و همکاری در ساخت ساختمان ادراری ستاد دیه استان می باشند امیدواریم در روزهای آینده هر چه سریعتر عملیات ساخت این ساختمان آغاز گردد تا شاهد خدماتی در شان و منزلت این قشر آسیب دیده از جامعه باشیم .