رشد 15 درصدی کمک های مردمی و خیرین به ستاد دیه کرمان

رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان گفت: امسال نسبت به سال قبل در جذب کمک های مردمی و خیرین ستاد دیه 15 درصد رشد داشته ایم و تاکنون 15 میلیارد ریال کمک در این زمینه وصول شده است.

یدالله موحد روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خیرین و یاوران ستاد دیه نمایندگی استان کرمان افزود: اگر مابقی تعهدات خیرین و کمک های مردمی به میزان 500 میلیون تومان محقق شود، 300 نفر می توانند از حمایت ها و پوشش های ستاد دیه استان کرمان بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: 124 جشن گلریزان برای آزادی زندانیان استان از سال 84 تاکنون برگزار و در سال گذشته نیز 11 جشن گلریزان با همکاری صدا و سیما در ماه مبارک رمضان پخش شده که تاثیر زیادی در جذب کمک های مردمی داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: از ابتدای فعالیت ستاد دیه در سال 84 در استان کرمان 2 هزار و 869 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندانهای این استان آزاد شده اند.

وی تصریح کرد: اصلاحات در قوانین بیمه کشور و مجازات کیفری و آیین دادرسی افق تازه ای در کاهش جمعیت کیفری و ورود افزاد به زندان گشوده است.

موحد گفت: امروز موارد جرائم غیرعمد تصادف و بیمه زندانیان استان کرمان به عدد انگشتان یک دست نمی رسد.

وی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان کرمان اظهار کرد: از سال 84 تاکنون، 874 نفر با کمک بلاعوض ستاد دیه استان آزاد شده اند که هفت میلیارد و 100 میلیون ریال در این زمینه توسط خیران استان پرداخت شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: 667 نفر زندانی بدون پرداخت وجه آزاد شده اند و آزادی 2 هزار و 202 نفر با پرداخت 458 میلیارد ریال در مدت فعالیت ستاد دیه استان صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین یک هزار و 412 زندانی با پرداخت 215 میلیارد ریال بلاعوض آزاد شده اند و 144 میلیارد ریال ستاد دیه کشور به استان برای پرداخت بلاعوض آزادی 538 نفر کمک کرده است.

رئیس ستاد دیه استان کرمان نیز گفت: طی روزهای آینده ۲۳ نفر زندانی جرائم غیرعمد استان کرمان با پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان از طرف یکی از خیران آزاد می شوند تا در آغاز سال نو در کنار خانواده هایشان باشند.

سید حجت الله موسوی قوام افزود: هفت زن زندانی جرائم غیرعمد در استان داریم که در هفته بزرگداشت مقام زن و مادر با همکاری اداره کل بانوان استانداری کرمان آزاد می شوند.

این آیین با حضور آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه سابق کرمان و مدیر حوزه های علمیه استان، رئیس ستاد دیه کشور و جمعی از مسئولان در تالار بهرامی شهر کرمان برگزار شد.

همچنین در این آیین از خیرین ستاد دیه استان کرمان با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.