تعهد 150 میلیون تومانی انجمن ابری های کرمان

انجمن ابری های مقیم کرمان(شهرستان های ارزوییه، بافت و رابر) در نهمین برنامه جشن گلریزان ماه عاشقی ۱۵۰میلیون تومان را برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تعهد کردند.

دراین مراسم حجت الاسلام علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت : در ماه رمضان تمام آثار برکات و رحمت الهی وجود دارد، ولی ماندگارترین و مهم‌ترین مسئله به دست آوردن تقوای الهی است.

وی افزود: ماه رمضان ماه خدا است و خداوند عنایت خاصی نسبت به این ماه دارد، باید به بهترین نحو از این ماه پر از عظمت استفاده کرد.
وی با بیان اینکه از نخستین هدیه‌های این ماه به مهمانان الهی برکت است، تصریح کرد: این ماه در پیشگاه خداوند برترین ماه‌هاست و در آن درهای رحمت خداوند به روی همگان باز است.
حجت الاسلام علیمرادی با تأکید بر رعایت شأن و منزلت ماه رمضان خاطرنشان کرد: بر تمامی افراد جامعه واجب است که شأن این ماه را با تمام وجود رعایت کنند چون ماه مهمانی بندگان خداوند و ضیافت الهی بوده و از ارج و قرب خاصی برخوردار است.
وی با بیان مناسبت‌های ویژه ماه ضیافت الهی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان سراسر مغفرت و بخشش و بهترین فرصت برای دستگیری از نیازمندان جامعه است.
وی گفت : رمضان ماه بخشش و پاک شدن گناهان تمام بندگان خدا به بهانه‌های مختلف است چرا که این ماه تمرین صبر و مقاومت، تقویت اراده و ایستادگی در برابر شیطان است.
حجت الاسلام علیمرادی در پایان اظهار کرد: ماه ضیافت الهی بهترین فرصت برای پرداختن به تلاوت قرآن، تدبر در آیات و به‌کارگیری آن در سراسر زندگی است چرا که قرآن راه درست زیستن را به بشریت می‌آموزد.
یدالله موحد ، رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان گفت: این اقدامات نوع دوستانه درکشور ما بی نظیر است.
وی افزود: خیلی از زندانیان و خانواده های آنها دراین ماه مبارک به کمک خیرین و نیکوکاران امید بسته اند.
وی خاطر نشان کرد: کشور در حوزه جمعیت کیفری وضعیت مطلوبی ندارد.
موحد گفت: افتادن هرفرد به زندان علیرغم اینکه خانواده ها رو محروم میکند ، برای نگهداری آنها نیز هزینه های سنگینی دربردارد، به طوریکه هزینه نگهداری هرزندانی برابر است با آموزش ۹ دانش آموز و این تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی دارد.
رمضان امیری ، مدیر کل زندان های استان کرمان هم گفت: برای آزادی ۳۶ زندانی جرائم غیر عمد شهرستان های ارزوییه، بافت و رابر ۲۰۰ میلیون تومان نیاز است.
وی افزود : هرچند که با زندانی شدن سرپرست خانواده ، اعضای خانواده در معرض آسیب های متعددی هستند  

وی خاطر نشان کرد: در این چند شب برگزاری جشن گلریزان اتفاقات خیلی خوبی توسط خیرین و مدعوین افتاده است که امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان همه زندانیان جرائم غیر عمد آزاد و به کانون گرم خانواده برگردند.