زمینه آزادی 154 مددجو جرایم غیرعمد در کرمان فراهم شد

سید ˈحجت اله موسوی قوامˈمدیر عامل ستاد دیه استان کرمان روز دوشنبه در جلسه هیات مدیره ستاد دیه استان کرمان گفت: زمینه آزادی 154 زندانی جرائم غیر عمد در 9 ماهه ابتدای سال جاری فراهم گردیده که از مجموع افراد آزاد شده، 22 نفر با استفاده از کمک های مردمی و خیران، 75 نفر با استفاده از کمک های ویژه ستاد دیه مرکز، 31 نفر با استفاده از کمک های صندوق تامین خسارت های بدنی، 19 نفر با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه و هفت نفر نیز با اخذ رضایت شاکی و بدون پرداخت وجه، از زندان های استان کرمان آزاد شده اند.

وی اظهار کرد: در مجموع 45 میلیارد و 542 میلیون و 500 هزار ریال برای آزادی این افراد در 9 ماه امسال پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، چهار نشست هیات مدیره، 26 جلسه کمیسیون تشخیص وام و بررسی پرونده 196 مددجوی واجد شرایط انجام شده است.

موسوی قوام با بیان اینکه در 9 ماه امسال 240 میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی از سوی ستاد دیه استان کرمان انجام شده است، گفت: 64 نفر از مددجویان جرایم غیرعمد نیز مبلغ شش میلیارد و 578 میلیون و 609 هزار و 242 ریال توان پرداخت بدهی خود را داشته اند.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان افزود: هم اکنون 146 مددجوی واجد شرایط جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که از این تعداد 23 نفر دیه بدهکار، 45 نفر بدهکار مالی، 67 نفر مهریه و 11 نفر نفقه هستند.

وی عنوان کرد: هم اکنون هشت مددجوی جرایم غیرعمد ورودی سال 91 در زندان های استان کرمان حضور دارند و 81 نفر که نیمه اول امسال وارد زندان شده اند در اولویت دریافت کمک های ستاد دیه قرار دارند.

موسوی قوام با اشاره به برگزاری جشن گلریزان شهر کرمان در صدا و سیمای مرکز این استان، گفت: در این جشن دو میلیارد و 820 میلیون ریال از سوی خیران برای کمک به مددجویان جرایم غیرعمد تعهد شده است.

وی افزود: جشن گلریزان در 9 شهرستان دارای زندان استان نیز پس از پایان ماه صفر برگزار می شود