آزادی مددجوی18 ساله بدهکار دیه در جرائم غیر عمد با پرداخت مبلغ یک میلیاردوچهارصد میلیون ریال

صبح روز گذشته یک مددجوی جرائم غیر عمد مبحوس در کانون اصلاح و تربیت (زیر 18 سال) با حضور مدیر کل اداره زندانها ، مدیر عامل ستاد دیه  شعبه

استان ،جمعی از روسای ادارت اداره کل زندانها ،مدیر و کارکنان کانون اصلاح و تربیت و خانواده مددجو از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشت.

در این مراسم که با حضور مددجویان کانون اصلاح و تربیت برگزار شد علی ولی نیا مدیر کل اداره زندانها ی استان ضمن تقدیر

و تشکر از تلاشها و پیگیری دلسوزانه مدیر عامل ستاد دیه استان در آزادی این قبیل زندانیان خواستار توجه جدی افراد جامعه به قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت بیشتر حقوق دیگران شد ایشان اظهار امیدواری کرد انشاالله با فرهنگ سازی و آموزش لازم شاهد این گونه حوادث تلخ نباشیم.

در ادامه سید حجت الله موسوی قوام مدیر عامل ستاد دیه شعبه استان ضمن توضیحاتی در خصوص پرونده مددجوی مذکور و نحوه آزادی آن  گفت : امیدواریم که فرهنگ رانندگی در سطح جامعه ما به مرحله برسد که هیچ کس به خود اجازه ندهد بدون گواهینامه و بیمه نامه سوار وسیله نقلیه شود و باعث حادثه گردد که هم خود و هم شخص حادثه دیه را مورد خسارت نماید.

شایان ذکر است مبلغ کل بدهی این مددجو یک میلیاردو پانصد میلیون ریال بوده که شکات مبلغ یکصد میلیون ریال را گذشت نموده و مابقی مبلغ بدهی وی از طریق اعتبارات ستاد دیه کشور بصورت بلاعوض پرداخت گردید.