برخورد اتوبوس با تریلر 19 کشته و مجروح بر جای گذاشت

رییس پلیس راه استان کرمان، از برخورد یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه تریلر، در کیلومتر 55 محور «بم ـ کرمان» خبر داد.
برخورد اتوبوس با تریلر 19 کشته و مجروح بر جای گذاشت

احمد حجت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا گفت: عصر روز گذشته  یک دستگاه اتوبوس که از یزد عازم زاهدان بود؛ در محور «بم ـ کرمان» با یک دستگاه تریلر که از بم عازم کرمان بود؛ برخورد کرد.
وی، علت این حادثه را انحراف به چپ ناشی از سبقت اتوبوس اعلام کرد و گفت: در این حادثه، اتوبوس از قسمت جلو با جلوی دستگاه تریلر برخورد کرد.
حجت‌آبادی با اشاره به کشته شدن پنج نفر در این حادثه گفت: در این حادثه، سه نفر در صحنه‌ی تصادف جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر نیز در بیمارستان فوت کردند.
وی، به مجروح شدن 14 نفر در این حادثه اشاره کرد و گفت: این افراد برای مداوا به بیمارستان منتقل شده‌اند که حال دو نفر از آن‌ها مساعد نیست.
حجت‌آبادی، از مسئولان و دست‌اندرکاران امر ترافیک استان خواست نسبت به ساخت باند دوم این محور با جدیت بیش‌تری اقدام کنند؛ چرا که این محور در حدود 50 سال قبل و برای ترافیک آن زمان ساخته شده است و کشش حجم ترافیک موجود را ندارد.
وی تصریح کرد: اگر این محور یک طرفه بود؛ این حادثه رخ نمی‌داد.
حجت‌آبادی، هم‌چنین از رانندگانی که در این مسیر تردد می‌کنند؛ خواست تمام جوانب و نکات ایمنی را رعایت و قبل از هرگونه سبقت، از خالی بودن مسیر روبه رو اطمینان حاصل کنند و هم‌چنین سرعت مجاز را نیز رعایت کنند.