کاهش 20 درصدی زندانیان در سال 94

یدالله موحد رئیس کل دادگستری و رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان  صبح امروز در نخستین جلسه هیأت مدیره ستاد دیه استان در سال جاری که  در محل سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد گفت : ستاد دیه استان در سال 94 توفیقات خوبی داشت و یکی از سال‌های موفق را پشت سر گذاشت.

وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده و موفقیت آمیز اعضای ستاد دیه و مشارکت خیران استان در سال گذشته خاطرنشان کرد: کمترین تعداد زندانی جرایم غیرعمدی را در سال گذشته (محکومین به پرداخت دیه ) در زندان‌های استان کرمان داشتیم که برابر با هشت نفر بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ابراز داشت: کشور در سال گذشته توفیق خوبی در بحث زندانیان و ساماندهی امور زندانیان داشت و 20 درصد از جمعیت زندانیان کشور کاهش یافت. که ستاد دیه در سطح کشور یکی از نهادهایی می باشد که در کاهش جمعیت کیفری زندانها موثر بوده است.

موحد از افزایش شاخص‌های امنیتی کشور همزمان با کاهش 20درصدی جمعیت زندان‌ها در سال گذشته خبر داد و افزود: امیدواریم این روند در سال جاری با قدرت بیشتری ادامه یابد.

رئیس هیات مدیره استان کرمان تصریح کرد: ستاد دیه کرمان رتبه سوم کشوری را درسال 1393 بین ستاد های کشور کسب نموده است که جای تقدیر و تشکر دارد .

موحد از کاهش 30 درصدی آمار زندانیان در شهربابک خبر داد و اضافه کرد: یکی از بندهای زندان شهربابک تعطیل شده است.

وی تعامل بین تمامی نهادها و ارگانها را در کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی را مهم خواند و گفت: دستگاه قضائی در برخورد با موتورسواران متخلف نقش حمایتی از نیروی انتظامی دارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر موتورسواران به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی در هنگام سانحه بر اثر ضربه به سر لطمات زیادی می‌بینند، قرار است طرح اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران و استفاده الزامی از کلاه ایمنی در کرمان اجرا شود.