جشن بزرگ ارمغان آزادی 200 مددجوی جرائم غیر عمد استان کرمان

  یدالله موحد رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان  کرمان در آیین آزادسازی ۲۰۰ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد زندان‌های استان با حضورمدیر عامل ستاد دیه کشور ، علیرضا رزم‌حسینی استاندار سابق ،مدیران صنایع و معادن و

مسئولین استان در تالار برق کرمان برگزار شد گفت: خیرین در کشور و در استان کرمان  قدم‌های بزرگی برداشته‌اند و از ابتدای سال جاری تاکنون به غیر از این ۲۰۰ نفر ۶۹ نفر از مددجویان واجد شرایط با کمک خیرین و ستاد دیه استان به کانون گرم خانواده بازگشتند.

وی به  راه اندازی کمیته صلح و سازش در داخل زندان ها اشاره کرد و اظهار کرد: این اقدام خوبی است که از این طریق بتوانیم بسیاری از زندانی‌ها را آزاد کنیم و در زندان زرند ۸۴ نفر از همین طریق آزاد شدند.

رییس دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: ۲۲ جشن گلریزان در سراسر استان کرمان در ماه مبارک رمضان برگزار شد که خیرین بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک کردند.

موحد بیان داشت:  باید از  شرکت‌ها، صنایع معدنی و شرکت‌های تولیدی در جشن گلریزان بهره‌مند شویم و جداگانه برای این شرکت‌های بزرگ جشنی برگزار کنیم.

وی افزود: با همکاری ۳۰ شرکت تولیدی و کمک خیرین و جذب ۷ میلیارد تومان توانستیم ۲۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کنیم.

موحد خاطر نشان کرد: قبل از ماه مبارک رمضان در جلسه اعضای ستاد دیه استان با رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان، وی متقبل شد که زمینه آزادسازی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه پیرو این جلسه، جلسه دیگری با حضور معین‌های اقتصادی استان کرمان در تهران برگزار شد افزود: 30 شرکت بزرگ تولیدی در استان مبلغی حدود 7 میلیارد تومان کمک کردند که جای قدردانی ویژه دارد.

وی افزود: از ستاد دیه کشور خواستاریم که به اندازه مبلغی که به‌عنوان کمک برای ستاد دیه جمع‌آوری شده، سهم ستاد دیه به استان کرمان اختصاص پیدا کند تا بتوانیم زندانیان بیشتری که شرایط آزادی را دارند، آزاد کنیم.

 

.