کمک 200 میلیون ریالی خیرین شهرستانهای شرق استان

جشن گلریزان شهرستان های شرق استان( فهرج ، ریگان، نرماشیر) با محوریت شهرستان بم در گود زورخانه ورزشگاه فجر با حضور امام جمعه ،فرماندار شهرستان بم ، اعضای شورای اداری ، جمعی از مسئولین ، خیرین ، مدیر کل اداره زندانها و مدیر عامل ستاد دیه استان در شهرستان دار صابرین (بم) برگزار شد.

علی ولی نیا مدیر کل اداره زندانها و نائب رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان در این مراسم با ارائه گزارشی از نحوه تشکیل ستاد دیه توسط شهید بزرگوار لاجوری و همچنین ارائه گزارشی از نحوه عملکرد ستاد دیه در استان گفت : آئین برگزاری جشن گلریزان از قدیم ایام در مکانی مقدس و قابل احترام مانند گود زورخانه که جای جوان مرادن و مردان نیک روزگار می باشد برگزار می شده که امروزه کمتر دیده می شود اما شهرستان های شرق استان با سنت شکنی این مراسم را در گود زورخانه برگزار کردندکه جای تقدیر و تشکر دارد.

ولی نیا اظهار داشت : با توجه به اینکه جشن گلریزان شهرستان های شرق استان با محوریت شهرستان بم برگزار شده است از خیرین این 4 شهرستان توقع داریم در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان های خود دست یاری داشته تا با کمک آنان (خیرین) بتوانیم هر چه سریعتر این عزیزان را به آغوش گرم خانواده های خود بازگردانیم.

وی در ادامه گفت : متاسفانه آمار زندانیان جرائم غیر عمد روز به روز در حال افزایش است که نیاز به یک برنامه جامع و کامل در بحث پیشگیری می باشد که همت تمامی مسئولین و افراد جامعه را می طلبد.

مدیر کل اداره زندانها در پایان بیان داشت : بالاترین آمار موجود در جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان مربوط به محکومین به پرداخت مهریه و نفقه می باشد که جای تاسف دارد فرهنگ کی مهریه را گرفته و کی داده در جامعه امروزی ما باعث شده است که تعدادی از جوانان ما هم اکنون در حبس باشند متاسفانه خانواده ها بر اساس چشم هم چشمی و فرهنگ غلط جامعه باعث گرفتار کردن فرزندان خود می شوند که این امر نیاز به یک فرهنگ سازی عظیم در سطح جامعه می باشد.

در این مراسم سید حجت الله موسوی قوام مدیر عامل ستاد دیه شعبه استان گفت : این دومین جشن گلریزان در سطح استان در سال جاری می باشد که در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برگزار می گردد.

وی اظهار داشت : انشالله با برگزاری جشن های گلریزان تا پایان سال جاری در تمامی شهرستانهای استان که دارای زندان می باشند زمینه آزادی تعداد بیشتری از مددجویان جرائم غیر عمد را فراهم نموده تا این عزیزان هرچه سریعتر از بند رهایی پیدا کرده و به آغوش خانواده های خود بازگردند.

موسوی قوام با اشاره به آمار مددجویان غیر عمد زندان بم گفت : متاسفانه شهرستان بم بعد از شهرستان کرمان بالاترین آمار موجود را در جرائم غیر عمد دارا می باشد که بالاترین آمار مربوط به محکومین به پرداخت مهریه و نفقه است  و آن هم نیاز به یک فرهنگ سازی گسترده در سطح جامعه می باشد.

در پایان این مراسم خیرین مبلغ 200 میلیون ریال را در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.