فراهم شدن زمینه آزادی 23 مددجوی غیر عمد به مناسبت ایام محرم الحرام

سید حجت اله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان خبر از آزادی 23 مددجوی واجد الشرایط جرائم غیر عمد استان را به مناسبت ایام محرم الحرام داد.

وی گفت: کل مبلغ بدهی این تعداد از مددجویان بیش از 123 میلیاردو860 میلیون ریال بوده که با پرداخت مبلغ 10 میلیاردو 904 میلیون ریال از زندان آزاد می شوند .

مدیر نمایندگی ستاد دیه کرمان در ادامه بیان داشت : با توجه به برگزاری جلسات صلح و سازش در سطح استان بصورت منظم  و طی مذاکره با شکات 23 نفر مددجوی که زمینه ازادیشان برای ماه محرم فراهم گردید موفق به اخذ گذشت ورضایت تعداد 19 نفر از آنان با مبلغ 51 میلیاردو 477 میلیون ریال شدیم .همچنین مددجویان مبلغ 61 میلیاردو 479 میلیون ریال از بدهی خود را تامین نموده اند.

موسوی قوام در ادامه بیان داشت : در برگزاری آخرین جلسه هیات امنائ ستاد دیه استان که در دادگستری کل برگزار گردید  مصوب شد به منظور پیشگیری از وقوع جرم در جرائم غیر عمد و جلوگیری از ورود نا خواسته افراد به زندان خصوصاً محکومین مالی و بدهکاران مهریه و نفقه اعضائ هیات امنا ستاد دیه و مدیر نمایندگی در جلسات محوری شهر کرمان که به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین برگزار می گردد شرکت نموده و بعنوان یکی از سخنرانان مراسم در خصوص این موضوع چند دقیقه را برای مستمعین صحبت نمایند.