کمک خیرین زمینه ساز آزادی 261 مددجوی جرائم غیر عمد استان خواهد بود

یدالله موحد رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان در جشن گلریزان شهر کرمان گفت: 261 نفر زندانی واجد شرایط جرائم غیرعمد در زندان های استان کرمان داریم و امیدواریم کمک خیرّان کمک های قبلی را تکمیل کرده و بتوانیم جمع زیادی از مددجویان را آزاد کنیم.

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان 10 شب جشن گلریزان با حضور خیّران در مرکز استان و 11 جشن در شهرستان های استان برگزار شد که در این محافل خیرّان قریب به یک میلیارد تومان کمک کردند و تاکنون زمینه آزادی 35 نفر از زندانیان استان فراهم گردیده است.

موحد تصریح کرد: هیات امناء ستاد دیه استان کرمان 16 سال به صورت خیرخواهانه قدم های مثبت موثری برداشته و خیّران بزرگوار در این مدت با ما همکاری داشته اند.

وی بیان داشت: این خبر خوش را برای زندانیان استان کرمان داریم که بنا به اعلام معاون اجرایی ستاد دیه کشور، مددجویان جرائم غیرعمد که بدهی آنها کمتر از 20 میلیون تومان است تا پایان ماه رمضان آزاد می شوند.

وی در ادامه افزود: ستاد دیه استان کرمان در سال 1380 تشکیل شد و در این مدت 2 هزار و 653 نفر مددجو از زندان های استان با اقدامات و پیگیری های ستاد دیه آزاد شده اند.

موحد اظهار کرد: از این تعداد زندانی که آزاد شده اند، 627 نفر بدون پرداخت وجه با اخذ رضایت شکات ، 2 هزار و 26 نفر با پرداخت 407 میلیارد ریال و یک هزار و 255 نفر با پرداخت بلاعوض آزاد شده اند.

وی تصریح کرد: 530 نفر با پرداخت تسهیلات بانکی اعتبارات قرض الحسنه دولتی، 67 نفر از طریق تسهیلات ستاد دیه استان و 174 نفر از طریق صندوق تامین خسارت های بدنی با پرداخت 109 میلیارد ریال آزاد شده اند.

رییس هیات امناء ستاد دیه استان با بیان اینکه 912 نفر زندانی جرائم غیرعمد نیز با اخذ رضایت شاکیان آزاد شده اند، اظهار کرد: 101 جشن گلریزان در استان کرمان از ابتدای تاسیس ستاد دیه برگزار شده و خیران در این جشن ها 4 میلیارد تومان کمک کرده اند.

وی افزود: در جشن های گلریزان ماه رمضان امسال نیز خیّران استان کرمان یک میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند و همچنین با وساطت ستاد دیه استان در این مدت به میزان همین مبلغ اخذ رضایت شاکیان را داشتیم.

موحد تصریح کرد: امروز هچنین استاندار، امام جمعه و دو نماینده مردم کرمان و راور در مجلس کمک هایی را به ستاد دیه برای آزادی زندانیان غیرعمد هدیه کرده اند.