کاهش 28درصدی تصادفات فوتی در صحنه‌ در سال 92 نسبت به سال قبل

فرمانده راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: طبق آمار پزشکی قانونی، تعداد فوت‌شدگان حوادث رانندگی برون‌شهری، از سال 85 تا 92 در استان کرمان، 46 درصد کاهش داشته است.
به گزارش کرنا، سرهنگ مسعود غفوریان، پیش‌ازظهر امروز در همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، گزارشی از وضعیت کلی ترافیک، حوزه‌ی عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی و وضعیت فرهنگ ترافیک در استان کرمان ارایه کرد.
وی با اشاره به گسترش ارتباطات و افزایش انواع شبکه‌های حمل‌ونقل در سال‌های اخیر، گفت: در این شرایط، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی برای حفظ حقوق شهروندان، اهمیت بیش‌تری پیدا کرده و افزایش مشارکت مردمی در این راستا بسیار مؤثر است.
فرمانده راهنمایی و رانندگی استان کرمان افزود: استان کرمان در زمینه‌ی حمل بار، رتبه‌ی چهارم و در جابه‌جایی مسافر، رتبه‌ی 17 را در کشور دارد؛ ضمن این‌که در حال حاضر، 91 پایگاه فوریت‌های پزشکی برون‌شهری و 25 پایگاه درون‌شهری در استان کرمان وجود دارد.
وی، از کاهش 28 درصدی تصادفات فوتی در صحنه در سال 92 نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: تصادفات جرحی در سال 92، 10 درصد افزایش داشته است.
فرمانده‌ راهنمایی و رانندگی استان کرمان افزود: طبق اعلام شرکت بیمه‌ی ایران، روزانه 400 میلیون تومان به آسیب‌دیدگان جانی و مالی حوادث رانندگی پرداخت می‌شود که رقم قابل تأملی است.
سرهنگ غفوریان با اشاره به این‌که در استان کرمان، معلولان قطع‌نخاعی ناشی از تصادفات رانندگی وجود دارد، گفت: در زمینه‌ی کشته‌شدگان تصادفات رانندگی، وضعیت استان کرمان نسبت به میانگین کشوری، 10 درصد بهتر است.
وی، تغییر رفتارهای ترافیکی را تابع چهار عامل دانست و گفت: ترس از عواقب، مداخلات قانونی، رسانه‌های جمعی و تغییر در هنجارهای اجتماعی، مهم‌ترین عوامل تغییر رفتارهای ترافیکی در جامعه هستند.