302نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان

مدیر نمایندگی ستاد  دیه استان  گفت: اکنون 302 نفر زندانی واجد شرایط در زندان های استان داریم که از این تعداد 9 نفر بابت دیه تصادفات، چهار نفر دیه حوادث کارگاهی، 114 نفر چک های برگشتی، 166 نفر مهریه و 9 نفر بابت نفقه زندانی هستند.

سیدحجت اله موسوی قوام” صبح امروز در جلسه هیئت امناء ستاد دیه نمایندگی استان کرمان اظهار کرد: از ابتدای امسال 62 نفر مددجوی واجد شرایط جرائم غیرعمد با پرداخت یک میلیارد و 581 میلیون تومان از زندان های استان آزاد شده اند.

وی با اشاره به برگزاری جشن های گلریزان در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: 33 جشن گلریزان را در ماه رمضان در سطح استان کرمان به جز شهرستان های بردسیر و راور برگزار کردیم و 2 میلیارد و 400 میلیون تومان تعهد خیران را در این جشن ها داشتیم که تا روز گذشته 800 میلیون تومان معادل یک سوم تعهدات خیران وصول شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان راور جشن گلریزان را در آبان ماه برگزار می کند، افزود: پیش بینی این است حداقل بتوانیم 2 میلیارد تومان تعهداتی را که خیران در جشن های گلریزان داشته اند، وصول کنیم.

موسوی قوام تصریح کرد: خیّران در جشن های گلریزان سال قبل یک میلیارد و 900 میلیون تومان تعهد کرده و تا پایان سال یک میلیارد و 270 میلیون تومان وصولی داشتیم.

وی بیان کرد: در 11 جشن گلریزان شهرستان کرمان در ماه رمضان یک میلیارد و 122 میلیون تومان خیران تعهد کردند و بعد از کرمان شهرستان سیرجان بیشترین تعهد را داشت.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان با اشاره به اینکه بیشترین وصولی تعهدات را در زرند داشته ایم که 90 درصد تعهدات وصول شده، اظهار کرد: علی رغم اینکه در کوهبنان زندان وجود ندارد، مراسم خوبی در این شهرستان برگزار و خیران این شهرستان 55 میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کرده اند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه آمار زندانیان جرائم غیرعمد رو به رشد است و اکنون 302 نفر زندانی واجد شرایط در زندان های استان داریم که از این تعداد 9 نفر بابت دیه تصادفات، چهار نفر دیه حوادث کارگاهی، 114 نفر چک های برگشتی، 166 نفر مهریه و 9 نفر بابت نفقه زندانی هستند.

موسوی قوام گفت: 110نفر از این زندانیان ورودی سال 95 و 192 نفر ورودی سال جاری هستند.

وی تصریح کرد: اولویت را با آزادی زندانیانی گذاشته ایم که از سال های گذشته در زندان هستند و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، پیش بینی می شود تا پایان مهرماه امسال هیچ زندانی جرائم غیرعمد از سال گذشته در زندان نداشته باشیم و 50 درصد پرونده ها در ستاد دیه مطرح و کارها در حال انجام است.

موسوی قوام با اشاره به دهه کرامت، بیان کرد: در این دهه برگزاری جلسه صلح و سازش و آزادی زندانی خواهیم داشت و 10 نفر از زندانیان واجد شرایط از زندان های استان آزاد می شوند.