آزادی تعداد 31 مددجوی جرائم غیر عمد با پرداخت مبلغ 2 میلیاردو 500 میلیون ریال در نشست اعضاء هیات امناء با جمعی ازخیرین شهرستان کرمان

سید حجت الله موسوی قوام مدیرعامل ستاد دیه استان صبح امروزدر نشست اعضاء هیات امناء که در سالن اجتماعات مرکز آموزش منطقه 5 سازمان زندانها با حضور جمعی از خیرین ، مددجویان و شکات آنان برگزار شد خبر از آزادی 31 مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان همزمان با سالروز ولادت  امام موسی کاظم (ع) داد .

وی گفت : کل مبلغ بدهی این 31 مددجو بیش از 67 میلیارد و 250 میلیون ریال می باشد که با همت و تلاش نمایندگان و مددکاران ستاد دیه از شکات پرونده ها بیش از 35 میلیاردو641 میلیون ریال گذشت و رضایت اخذ گردیده است. همچنین تعدادی ازمددجویان بیش از مبلغ 23 میلیارد ریال از  بدهی خود را تامین نموده اند.

مدیر عامل ستاد دیه اظهار داشت : از تعدا کل این 31 مددجو 1 نفر بدهکار دیه ، 23 نفر بدهکار مهریه و مابقی بدهکار مالی می باشند که مربوطه به زندانهای کرمان ،کهنوج، بم ، بافت ، منوجان ، رفسنجان و جیرفت می باشند.

موسوی قوم در ادامه بیان داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون 89 نفر مددجوی واجد شرایط جرائم غیرعمد در استان کرمان با پرداخت بیش از 26 میلیارد ریال آزاد شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه 62 نفر از این تعداد از محل کمک‌های خیران و مردم، آزاد شده اند، افزود: چهار نفر از محل کمک‌های ویژه ستاد دیه مرکز، دو نفر از محل اعتبارات قرض الحسنه دولتی به صورت وام، 14 نفر از محل اعتبارات صندوق خسارت‌های بدنی و هفت نفر بدون پرداخت هیچ گونه وجهی و با اخذ رضایت از شاکی آزاد شده‌اند.

موسوی قوام تصریح کرد: همچنین از طریق مذاکره با 63 نفر از شاکیان 57 میلیارد ریال اخذ رضایت از شاکی داشته‌ایم و 37 نفر از مددجویان نیزبرای آزادی خود مشارکت کرده‌اند.

********************************

در ادامه رمضان امیری” مدیرکل اداره زندانها و نائب رئیس هیات امنا ء ستاد دیه استان  نیز در این نشست با قدردانی از همراهی و کمک خیّران به ستاد دیه استان اظهار کرد: 162 بدهکار مالی در زندان‌های استان کرمان داریم که بدهی آنها 8 میلیارد تومان است و این افراد به صورت ناخواسته گرفتار شده‌اند.

وی با اشاره به تلاش برای آزادی زندانیان بدهکار مالی، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده بنا داریم از شاکیان دعوت کنیم تا وضعیت خانواده فرد بدهکار را مشاهده کنند و با بدهکار نیز صحبت کنند تا به نتیجه برسند.

مدیرکل زندان‌ها و امور تربیتی استان کرمان با اشاره به بدهکاران مهریه تصریح کرد: امروز مشاهده می‌کنیم، بسیاری از زنانی که طلاق گرفته‌اند به علت مشکلات مالی و نبود مرد در زندگی آنها با مشکلات بیشتری مواجه شده‌اند و زندگی فرزندان آنها نیز تباه شده است.

*********************************

یدالله موحد رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنا ء ستاد دیه در این نشست اظهار داشت: از اقدامات خداپسندانه ستاد دیه و خیران استان کرمان قدردانی می‌کنم که امروز زمینه آزادسازی 31 مددجوی جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

وی بیان داشت: آزادی تعدادی از مددجویان جرائم غیرعمد اقدامی سه‌جانبه است و شامل اقدام خداپسندانه خیران، برگشت مددجویان به خانواده وتلاش اعضای هیأت امناء ستاد دیه می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: بعضی از افراد به صورت ناخواسته گرفتار مسائل مالی می‌شوند و این اتفاقات ممکن است در زندگی هر شخصی به هر دلیلی روی دهد و برای هیچ کس دور از انتظار نیست.

موحد تصریح کرد: مددجوی آزاد شده باید از این اتفاق درس بگیرد و به سمتی پیش رود که در آینده تبدیل به یک خیر شود و به همنوعان خود کمک کند و این دور از دسترس نیست

وی خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه استان کرمان قدردانی می‌کنم که فرهنگ نوعدوستی و خیرخواهانه را در جامعه بسط و نشر می‌دهند.