افزایش 31 درصدی آزادی زندانیان غیرعمد استان کرمان در سال 97

یدالله موحد در دیدار اعضای هیات امنای ستاد دیه با استاندار کرمان گفت: سال گذشته ستاد دیه استان کرمان اقدامات ارزشمندی را در زمینه جذب کمک‌های خیرین و آزادی زندانیان انجام داد که به

دنبال آن تعداد 367 زندانی بدهکار مالی و دیه با کمک 10 میلیارد تومانی خیرین از بند رهایی یافتند.

وی افزود: در راستای آزادی این افراد نیازمند کمیته صلح و سازش ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه با برپایی جلسات متعددی با شکات، اولیاءدم و طلبکاران از اصل بدهی تا میزان 73 میلیارد تومان اخذ گذشت داشته است.

رئیس هیات امنای ستاد دیه استان کرمان در تشریح جزئیات نحوه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اظهار کرد: سال 1397 به تعداد  132جلسه صلح و سازش در تمامی شهرستان‌های استان برگزار شد که  در نتیجه آن‌ها جالب اینکه تعداد30 نفر بدون پرداخت هیچ وجهی از بند زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

موحد ادامه داد: در روند رهایی این مددجویان ستاد دیه کشور با کمک 890 میلیونی خود زمینه آزادی 12مددجوی جرائم غیرعمد را در استان کرمان فراهم نمود و تعداد 13مددجو هم با تسهیلات یک میلیارد و 300 میلیون تومانی صندوق تامین خسارت‌های بدنی آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضائی از تمام ظرفیت خود در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها  استفاده نموده و خواهدکرد، افزود: امید است با مساعدت استاندار کرمان و همراهی فرمانداران، ائمه جمعه و سایر مسئولان امسال نیز در قالب برپایی جشن‌های گلریزان ویژه ماه مبارک رمضان  شاهد آزادی جمع کثیری از زندانیان جرائم غیر عمد دیار کریمان باشیم.

گفتنی است در حال حاضر 206 مددجوی واجدشرایط بابت ارتکاب جرائم غیرعمد در سطح زندان‌های استان کرمان تحمل حبس می‌کنند که میانگین بدهی هر کدام از این محکومان رقمی معادل 25 میلیون تومان است.