آزادی 367 زندانی جرائم غیر عمد در سال 97

سید حجت اله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه  استان کرمان در اولین جلسه هیات امناء این ستاد در سال 98 خبر از آزادی تعداد 367 مددجوی جرائم غیر عمد را سطح زندانهای استان با پرداخت بیش از 10 میلیارد و 327 میلیون تومان را در سال 97 داد.

وی گفت : خوشبختانه با همکاری و تلاش تمامی نمایندگان و مددکاران ستاد دیه در سطح زندانهای استان ، دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل زندانهای استان و دادگستری های مربوطه در تمامی شهرستانها در سال 97 موفق به آزادی این تعداد از زندانیان از سطح زندانهای استان شدیم که 31 درصد نسبت به سال 96 افزایش آزادی را داشتیم که این رشد بسیار قابل توجه می باشد.همچنین در بحث برگزاری جشن های گلریزان و جمع آوری کمک های مردمی و خیرین می توان گفت از استانهایی بودیم که بیشترین جذب تعهدات خیرین را داشتیم .

وی در ادامه بیان داشت : از جمع کل مبلغ پرداختی که در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان هزینه گردیده بیش از 6 میلیارد تومان توسط ستاد دیه استان از محل کمک های مردمی و خیرین بوده است.

موسوی قوام تصریح کرد: در بحث پیشگیری از وقوع جرم در جرائم غیر عمد در سال 97 جلساتی با اساتید دانشگاه و کارشناسان حوزه آسیب‌های اجتماعی با محوریت صدا و سیمای مرکز کرمان؛ جلسه پیشگیری از حوادث رانندگی در آستانه سال نو با حضور مدیران و نهاد‌های فرهنگی با محوریت اداره کل زندان‌ها که در آن مراسم زمینه آزادی 10 مددجوی جرائم غیر عمد فراهم گردید وجلسه با نمایندگان بیمه با حضور معاون دادستان در خصوص بدهکاران دیه برگزار شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در ادامه افزود: این ستاد با همکاری تمامی زندانهای استان موفق به برگزاری تعداد 132 جلسه صلح و سازش در سطح استان گردیده که در این راستا بیش از 723 میلیارد تومان از تعداد 203 نفر از شکات پرونده مددجویان جرائم غیر عمد اخذ رضایت و تخفیف گرفته است .

در این جلسه مقرر گردید از تمام ظرفیت ها و پتانسیل استان در جهت برگزاری جشن های گلریزان در ماه مبارک رمضان استفاده گردد.