زمینه آزادی 38 زندانی جرائم غیر عمد به مناسبت سی و هشتمین سالگرد بهار انقلاب اسلامی فراهم گردید

مدیرنمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند  استان کرمان گفت: 38 مددجوی نیازمند و آبرومند جرایم غیرعمد به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از زندان های این استان آزاد می شوند.

 

 

 

سید حجت الله موسوی قوام که به مناسبت دهه فجر در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان حضور یافت در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا افزود: زمینه آزادی 154 زندانی جرایم غیرعمد طی سال جاری در استان کرمان فراهم و برای آزادی این افراد 41 میلیارد و 250 میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار کرد: 108 مددجو در کرمان از محل کمک های خیران به مبلغ 9 میلیارد و 510 میلیون و 500 هزار ریال از زندان آزاد شده اند.

وی خاطرنشان کرد: 237 زندانی آبرومند واجد شرایط در بخش جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که از این تعداد 19 نفر بدهکار دیه، 88 نفر به دلیل چک برگشتی، 125 نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و پنج نفر نیز به دلیل ناتوانایی در پرداخت نفقه در زندان ها به سر می برند.

موسوی قوام ادامه داد: 25 نفر از مددجویان جرایم غیرعمد زندان های استان کرمان ورودی سال 94، پنج نفر ورودی سال 93 و مابقی ورودی سال جاری هستند.

وی تصریح کرد: برای آزادی مددجویان کنونی جرایم غیرعمد زندان های استان کرمان حدود 80 میلیارد ریال نیاز است.

وی گفت: در سال جاری با 118 نفر از شاکیان پرونده های مددجویان استان کرمان مذاکره و بیش از 140 میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی حاصل شده است.

وی یادآور شد: 76 مددجو نیز توان پرداخت بیش از 50 میلیارد ریال از بدهی خود را داشته اند.

وی تاکید کرد: مددجویان ورودی سال های 93 و 94 و نیز 19 مددجوی بدهکار دیه در اولویت آزادی ستاد دیه استان کرمان طی سال جاری قرار دارند.

موسوی قوام با اشاره به اینکه از ابتدای تاسیس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه در استان کرمان زمینه آزادی 2 هزار و 540 نفر فراهم شده است گفت: 604 مددجو بدون پرداخت وجه از زندان آزاد شده اند.

وی گفت: 380 میلیارد ریال از سوی ستاد دیه در مجموع برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد در استان کرمان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای تاسیس ستاد دیه استان کرمان تاکنون 670 نفر با کمک خیران از زندان ها آزاد شده اند که در این رابطه بیش از 52 میلیارد ریال از سوی خیران پرداخت شده است.

وی یادآور شد: 594 مددجوی جرایم غیرعمد نیز با استفاده از تسهیلات بانکی قرض الحسنه و 168 نفر با استفاده از کمک های صندوق تامین خسارت های بدنی کشور از زندان های استان کرمان آزاد شده اند.

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان گفت: تاکنون 81 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شده و بیش از 60 میلیارد ریال تعهد خیران در این جشن ها حاصل شده است.

وی تصریح کرد: 17 جشن گلریزان طی سال جاری در استان کرمان برگزار و در مجموع 20 میلیارد ریال تعهد خیران حاصل و تاکنون حدود 12 میلیارد ریال از این تعهدات وصول شده است.

وی گفت: بیشترین میزان تعهدات خیران در جشن های گلریزان به ترتیب مربوط به شهر کرمان، شهرستان های کهنوج، سیرجان، قلعه گنج و انار بوده است.