برگزاری همزمان جشن های گلریزان در 4 استان کشور

استانهای فارس، قزوین ، مرکزی و استان اصفهان (شهرستان کاشان) روز شنبه 29 تیرماه به طور همزمان با هدف جمع آوری کمک های مردمی در جهت آزادی زندانیان نیازمند، جشن گلریزان برگزار می کنند.
به گزارش واحد روابط عمومی ستاددیه کشور، مراسم گلریزان، سنت دیرینه ای است که به طور رسمی سومین دهه عمر خود را تجربه می کند. آیین معنوی و پسندیده ای که اولین بار در رمضان المبارک سال 69 با همت شهید لاجوردی با حضور برخی از خیرین تهرانی راتاق بازرگانی تشکیل شد امروز به عنوان یکی از حائز اهمیت ترین برنامه ها در طول ماه مبارک رمضان از سوی ملت شریف ایران اسلامی با قوت در سراسر کشور برگزار می شود تا این نماد خیراندیشی هموطنان نیکوکار، دستگیر سرپرستان خانواده ها و جوانان متدین و آماده به کاری باشد که به دلیل ارتکاب جرایم غیر عمد و غیرکلاهبرداری روانه زندان شده و قادر نیستند دیه و یا بدهی خود را که در پی یک اتفاق و یا بروز یک حادثه ناخواسته متحمل شده اند، پرداخت کنند.
استقبال عمومی از مراسم مزبور به قدری است که برخی از استانها چندین همایش گلریزان برگزار خواهند کرد، چنانچه استان فارس علاوه بر میزبانی خیرین مرکز استان در تاریخ یازدهم ماه مبارک رمضان 12 جشن گلریزان مربوط به آزادی زندانیان نیازمند را بنا به ظرفیت و استقبال قابل توجه مردمی در سالهای قبل در شهرشتانهای مرودشت، آباده، کازرون، استهبان، اقلید، جهرم، فیروز آباد، فسا، داراب، نی ریز، نورآباد و لارستان برگزار خواهد کرد .
گفتنی است امسال در مجموع تعداد 161 همایش مربوط به جشن های گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد و غیر کلاهبرداری از سوی ستاددیه (تنها متولی آزادی زندانیان نیازمند) در سراسر کشور برگزار می شود.