فراهم شدن زمینه آزادی تعداد47 مددجوی جرائم غیر عمد به مناسبت ایام ماه ربیع الاول

سید حجت موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خبر از فراهم شدن زمینه آزادی تعداد47 مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان را داد.

وی گفت:  کل مبلغ بدهی این تعداد از مددجویان جرائم غیرعمدبیش از 180 میلیاردو 605 میلیون ریال می باشد که  با پرداخت مبلغ 14 میلیاردو 531 میلیون ریال از زندان آزاد می شوند .همچنین با تلاش نمایندگان و مددکاران ستاد دیه در زندانهای استان بیش از 149 میلیاردو 671 میلیون ریال از شکات تخفیف بدهی و رضایت اخذ گردیده است .

موسوی در ادامه گفت از تعداد 47 مددجو واجد الشرایط که زمینه آزادی آنان در این ایام فراهم گردیده تعداد 2 نفر محکوم به پرداخت دیه در حوادث شبه عمد می باشد و مابقی محکومین بدهکار مالی می باشند که مربوط به تمامی زندانهای استان هستند

وی بیان داشت : ستاد دیه استان از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به آزادی تعداد 229 مددجوی جرائم غیر عمد با پرداخت مبلغ  63 میلیاردو 800 میلیون ریال گردیده است  که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 80 درصدی در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان داشته است .

موسوی قوام در پایان گفت : در حال حاضر تعداد 349 مددجوی جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان بیش از 95 میلیارد ریال نیاز است .