کمک 500 میلیون ریالی احدی از خیرین درآستانه تاسوعا و عاشورای حسینی به زندانیان غیر عمد

سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان از کمک 500 میلیون  ریالی احدی از خیرین در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کرمان خبر داد .

وی گفت : با توجه به تاسی از سیره اهل بیت علیهم‌السلام صبح امروز ضمن مراجعه یکی از خیرین به ستاد دیه استان و اهدا مبلغ 50 میلیون تومان هزینه نذورات خود در ماه محرم زمینه آزادی تعداد 3  از محکومین غیر عمد کرمان که بدهکار مالی هستند فراهم گردید .

مدیر نمایندگی ستاد دیه کرمان بیان داشت : باعنایت به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و طبق اعلام وزارت کشور و بهداشت توزیع هر گونه نذورات در این ایام ممنوع می باشد عزاداران و خیرین حسینی میتوانند هزینه های مورد نظر خود را در زمینه آزادی محکومین غیر عمد اهدا نمایند.

ایشان در ادامه افزوند  : ستاد دیه استان ضمن مکاتبه ای با هیات های مذهبی استان و اتاق اصناف خواستار اطلاع رسانی به تمامی هیات داران ، بازاریان و کاسبانی که در این ایام نذر و نذوراتی دارند و نمی توانند آن را بر طبق پرتوکل های بهداشتی ادا نمایند می توانند هزینه آن را صرف آزادی محکومین غیر عمد نمایند .

ایشان در ادامه افزودند : از ابتدای سال جاری ستاد دیه استان موفق به آزادی 160 مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان گردیده همچنین در حال حاضر تعداد 216 مددجوی واجد الشرایط در سطح زندانهای استان داریم که برای آزادی آنان بیش از 9 میلیارد تومان نیاز است  .