کمک 550 میلیون ریالی خیران کوهبنانی به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

 

جشن گلریزان شهرستان کوهبنان با حضور فرماندار ، رئیس دادگستری ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، رئیس زندان زرند ، مسئولین اجرایی و جمعی از خیرین و نیکوکاران کوهبنان شامگاه دوشنبه مورخه 29/3/96 برگزار گردید.

حسین رمضانی‌زاده رئیس دادگستری کوهبنان در این مراسم گفت :  با توجه به تاکید دین مبین اسلام در خدمت به نوع همنوعان

و یاری رساندن به بندگان گرفتار خداوند وهمچنین توصیه‌های مقام معظم رهبری در برگزاری جشن های گلریزان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  برنامه برگزاری جشن های گلریزان  در استان از طرف نمایندگی ستاد دیه استان و دادگستری کل تدوین و درسطح استان حال برگزاری می باشد.

رمضانی بیان داشت : ستاد دیه مربوط به جرائم غیرعمد مانند بدهکاران دیه در تصادفات رانندگی ، بدهکاران مالی ، و محکومین به پرداخت مهریه و نفقه میباشد که بصورت غیر عمد و ناخواسته وارد زندان شده و تحمل حبس می نمایند که این محبوس شدن  مشکلات زیادی برای خانواده‌هایشان به وجود آورده و همچنین فرزندان این خانواده‌ها از محبت پدر و مادر محروم هستند.

وی افزود: با کمک‌های خیران این زندانیان که ممکن است مشکلات عاطفی، اقتصادی و… داشته باشند آزاد و به آغوش خانواده‌هایشان برمی‌گردند و لبخند بر لبان کودکانی نشانده می‌شود که همواره منتظر حضور پدر در کنار خود هستند.

در ادامه این مراسم سیدحجت موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گزارشی از نحوه تشکیل ستاد دیه و عملکرد ستاد دیه استان از ابتدای تاسیس ارائه نمودند .

وی افزود : خیرین و نیکوکاران بازوی توانمند ستاد دیه در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هستند حال چه با پرداخت بدهی آنان و چه با تلاش در اخذ رضایت و تخفیف بدهی از شکات .

وی در پایان گفت  :  هدف اصلی برگزاری جشن های گلریزان علاوه بر آزادی زندانیان جرائم غیر عمد فرهنگ سازی و مشارکت در این امر خیر و خداپسندانه می باشد که بحمد اله مردم دیار کریمان در تمامی نقاط استان این امر را به اثبات رسانده اند.

در این مراسم مبلغ 550 میلیون ریال توسط خیرین بصورت تعهد و یک قطعه زمین به متراژ 1000 متر مربع در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کوهبنان اهداء شد.