مدیر عامل ستاد دیه کشور70 درصد زندانیان بدهکاران مهریه هستند

 آئین برگزاری جشن گریزان کرمان شامگاه سه شنبه مورخه 94/07/07 با حضور مدیر عامل ستاد دیه کشور ، رئیس کل دادگستری استان ، مدیر کل اداره زندانهای استان، مدیر عامل ستاد دیه استان و جمعی از مسئولین و خیرین دیار کریمان در تالار باغ بهرامی به منظور کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان برگزار شد.

جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشوردر این مراسم  گفت: 70 درصد زندانیان کشور را بدهکاران مهریه تشکیل می‌دهند که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

 سید اسدالله جولایی در آئین برگزاری جشن گلریزان کرمان کرمان اظهار داشت: جشن گلریزان در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و بهتر است، استان کرمان هم نیز همانند استانهای دیگر کشور این مراسم را در ماه مبارک رمضان برگزار کند.

وی افزود: از خیران استان کرمان که به استان کریمان معروف است، توقع داریم که به چشم دیگری به زندانیان جرائم غیرعمدنگاه کرده و در جهت آزادی آنان گام بلندی بردارند.

جولایی بیان کرد: استان کرمان هر ساله در یکی از اعیاد مبارک جشن گلریزان را برگزار می‌کند و در سال جاری در سالروز تولد امام هادی (ع) و در آستانه عید غدیر این جشن برگزار می‌شود و این را به فال نیک می‌گیریم.

وی تصریح کرد: از مجموعه جرائم غیرعمد استان کرمان 109 نفر بدهکار مهریه هستند که خانواده‌ها باید در زمینه مهریه فرزندان خود توجه ویژه‌ای داشته باشند و در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

مدیرعامل ستاد دیه گفت: باید در زمینه پیشگیری از جرم تلاش بیشتری صورت گیرد و در سال‌های اخیر بدهکاران مهریه بیشترین زندانیان بدهکاران مالی و دیه در کشور هستند و 70 درصد زندانیان را بدهکاران مهریه تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان که می‌توانند برای جامعه مفید باشند، اکنون به دلیل نپرداختن مهریه در زندان به سر می‌برند و باید در این زمینه فرهنگسازی صورت گیرد و خانواده‌ها باید بدانند مهریه سنگین ضامن خوشبختی فرزندان نیست.

جولایی افزود: ما در سراسر زندان‌های کشور آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای به زندانیان می‌دهیم تا بعد از رهایی از زندان بتوانند، کاری برای خود دست و پا کنند و به زندگی عادی برگردند.