کمک 720 میلیون ریالی خیرین در مراسم پیاده روی خانوادگی سیرجان

ورزشکاران  و مردم نیکوکار شهرستان سیرجان در همایش پیاده روی خانوادگی که به همت فدراسیون ورزش های همگانی کشور و مشارکت ستاد دیه این هفته در شهرستان سیرجان برگزار شد مبلغ هفتصد و بیست میلیون ریال (720/000/000) را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.   

 سید حجت الله موسوی قوام مدیر عامل ستاد دیه شعبه استان دراین مراسم گفت مبلغ کمک شده توسط  خیرین سیرجانی و شرکت های مختلف جهت آزادی 5 زندانی جرائم غیر عمد که در زندان سیرجان تحمل حبس می نمایند هزینه می شود تا هر چه سریعتر از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود بازگردند.

وی گفت : یکی از مهمترین اهداف ستاد دیه پیشگیری از وقوع جرم در جرائم غیر عمد می باشد آن هم نیاز به یک  همت والایی توسط خود هموطنان و بعد از آن ارگانها ، موسسات و ادارت اعم از دولتی و خصوصی دارد.هموطنان عزیز با قانون مدار بودن (رعایت قوانین جامعه)می توانند حافظ جان و مال خود باشند.

موسوی‌قوام با اعلام آمار جمعیت 250 نفری زندانیان غیرعمد  استان افزود: متاسفانه هنوز محکومان به پرداخت مهریه و نفقه بیشترین آمار را در بین محکومین جرائم غیر عمد به خود اختصاص داده اند .که این آمار برای یک جامعه اسلامی که قوانین و مقررات موجود در آن براساس موازین دین اسلام و آموزه های قرآنی می باشد جای تاسف دارد.

وی خاطر نشان کرد : فرهنگ چشم هم چشمی در جامعه امروزی ما و همچنین عدم تعهد زوجین به یکدیگر باعث فروپاشی بنیان خانواده گردیده است.

در پایان وی با اشاره به این مطلب که مهریه را کی داده و کی گرفته تاکید کرد که این جمله غلط باید از ذهن خانواده ها پاک شود و در عوض خانواده ها در ازدواج فرزندانشان دقت بیشتری داشته باشند و بدانند که مهریه های سنگین هیچگاه خوشبختی را برای آنان به ارمغان نمی آورد.