آزادی 75 هزار زندانی جرائم غیر عمد در سراسر کشور

مدیر عامل ستاد دیه کشور در آئین برگزاری جشن گلریزان کرمان گفت :ستاد دیه‌ی کشور در ماه مبارک رمضان سال 1369 تشکیل شد و به همین مناسبت هر سال در ماه مبارک رمضان، جشن گلریزان را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برگزار می‌کند.

سید اسدالله جولایی افزود: در ماه مبارک رمضان امسال، 170 جشن گلریزان در سراسر کشور برگزار شد و خیران و مردم، کمک‌های قابل توجهی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به ستاد دیه‌ی کشور اهدا کردند.  
وی با اشاره به این که میزان دیه‌ی هر فرد در ماه‌های عادی، 114 میلیون تومان و در ماه‌های حرام 152 میلیون تومان تعیین شده است؛ اظهار داشت: خیران و مردم بدانند که ستاد دیه، هیچ زمان پول آن‌ها را برای آزادی زندانیانی که به دلیل قتل عمد به زندان افتاده‌اند و هم‌چنین افرادی که به دلیل مهریه‌های غیرمعقول به زندان افتاده‌اند؛ صرف نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: طی 24 سال راه‌اندازی ستاد دیه‌ی کشور، تاکنون 75 هزار نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در سراسر کشور با کمک‌های جمع‌آوری ستاد دیه از زندان آزاد شدند.
مدیر عامل ستاد دیه‌ی کشور گفت: هر سال در جشن گلریزان ماه مبارک رمضان، اولین چراغ این جشن را حضرت آیت‌الله العظمی «خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی روشن می‌فرمایند و ایشان امسال در جشن گلریزان، مبلغ 120 میلیون تومان به ستاد دیه‌ی کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.
وی افزود: سال گذشته برای آزادی 9206 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد ستاد دیه، می‌بایست 900 میلیارد تومان پرداخت کنند که خوش‌بختانه توانستیم با کمک گرفتن از افراد با نفوذ از تعدادی از خانواده‌ها گذشت بگیریم که گرفتن رضایت از خانواده‌ها معادل مبلغ 505 میلیارد تومان بود.
وی با اشاره به این که ستاد دیه‌ی کشور طی این چند سال بیش از 7 میلیارد تومان به ستاد دیه‌ی استان کرمان کمک کرده است .