304 مددجوی جرایم غیرعمد از زندان های استان كرمان آزاد شدند

304 مددجوی جرایم غیرعمد از زندان های استان كرمان آزاد شدند
 
مدیرعامل ستاد دیه استان كرمان، گفت‌:امسال زمینه آزادی 304 مددجوی جرایم غیرعمد زندان های این استان با پرداخت حدود 43 میلیارد ریال، فراهم شده
سید ‘ حجت اله موسوی قوام ‘ روز دوشنبه در نشست هیات مدیره ستاد دیه استان كرمان، افزود: این تعداد تا پایان سال جاری به بیش از 320 مددجو افزایش خواهد یافت.
وی گفت: از این تعداد 116 نفر با استفاده از كمك سه میلیارد و 790 میلیون ریالی خیرین آزاد شده اند.
وی اظهار داشت: چهار نفر نیز با استفاده از اعتبارات صندوق مستقل تامین خسارت های بدنی، 65 نفر با پرداخت بیش از 10 میلیارد ریال وام قرض الحسنه، 49 نفر با استفاده از كمك های ویژه ستاد دیه مركز و هشت نفر نیز با استفاده از اعتبارات وزارت دادگستری آزاد شده اند.
موسوی قوام، گفت: 62 نفر نیز با پیگیری همكاران ستاد دیه و بدون پرداخت هر گونه وجهی آزاد شده اند.
مدیرعامل ستاد دیه استان كرمان، بیان كرد: در سال جاری 179 نفر از شاكیان پرونده ها نیز بیش از 11 میلیارد ریال تخفیف بدهی داشته اند.
وی با اشاره به این كه در زمان حاضر 198 مددجوی جرایم غیرعمد واجد شرایط در زندان های استان كرمان حضور دارند، گفت: از این تعداد هشت نفر بدهكار دیه، 67 نفر بدهكار مالی، 101 نفر مهریه و 22 نفر بدهكار نفقه هستند.
موسوی قوام، از تشكیل 12 نشست ستاد دیه استان كرمان در سال جاری خبر داد و افزود: پنجاه مصوبه در این نشست ها مطرح و پیگیری شده است.
وی ادامه داد: همچنین در سال جاری 20 كمیسیون تشخیص وام تشكیل و 327 فقره پررونده مددجویان واجد شرایط مطرح و بررسی شده است.