آزادی 331 مدد جوی جرایم غیر عمد

مدیرعامل ستاد دیه استان كرمان گفت: سال گذشته 331 مددجوی جرایم غیرعمد واجد شرایط با مجموع اعتبار 50 میلیارد و 424 میلیون و 200 هزار ریال از زندان های استان كرمان آزاد شدند.
سید ‘حجت اله موسوی قوام’ روز دوشنبه در حاشیه نمایشگاه یكصدمین سفر استانی هیات دولت در جمع اصحاب رسانه، افزود: سال گذشته زمینه آزادی 128 مددجوی جرایم غیرعمد با كمك های خیران استان كرمان، فراهم شد.
وی آزادی 63 نفر با اخذ رضایت شاكی و بدون پرداخت وجه را از دیگر اقدامات سال گذشته ستاد دیه استان كرمان عنوان و بیان كرد: با 179 نفر از مددجویان نیز مذاكره و 110 میلیارد و 394 میلیون و 223 هزار و 252 ریال اخذ رضایت شاكی انجام شده است.

موسوی قوام، اظهار داشت: در سال 90 با تشكیل هفت جلسه هیات مدیره ستاد دیه استان، 52 مصوبه انجام و پیگیری شده است.
وی ادامه داد: تشكیل 20 كمیسیون تشخیص وام و مطرح شدن 327 فقره پرونده مددجویان واجد شرایط از دیگر اقدامات انجام شده از سوی این ستاد در سال گذشته بوده است.
وی با تقدیر از اقدام دولت در واگذاری اعتباراتی برای كمك به آزادی مددجویان جرایم غیرعمد، گفت: تاكنون 645 نفر با صرف 115 میلیارد و 513 میلیون و 630 هزار و 190 ریال از زندان های استان كرمان آزاد شده اند.
مدیرعامل ستاد دیه استان كرمان، فرهنگ سازی و آموزش را دو ركن مهم برای جلوگیری از ورود مددجویان جرایم غیرعمد به زندان ها دانست و افزود: با برگزاری جشن های گلریزان علاوه بر جمع آوری كمك های خیران، زمینه فرهنگسازی در بین قشرهای مختلف مردم انجام می شود.
وی یادآور شد:‌ تلاش های فراوانی برای فرهنگ سازی و جلوگیری از ورود مددجویان جرایم غیرعمد به زندان ها انجام شده است.
موسوی قوام، گفت: تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، برگزاری جشن های گلریزان، فرهنگ سازی و آموزش به قشرهای مختلف از جمله برنامه های سال جاری ستاد دیه است.
وی تاكید كرد: ستاد دیه همواره برای حل ریشه ای موضوع مددجویان جرایم غیرعمد و به حداقل رساندن آمار ورودی این قبیل مددجویان تلاش كرده است