عيد غدير برنامه‌ي آزادي زندانيان را خواهيم داشت

ايسنا: مديرعامل ستاد ديه استان خراسان رضوي برنامه‌ي آزاد سازي زندانيان اين استان را عيد غدير اعلام و گفت: اين برنامه براي آزاد سازي زندانيان استان است، نه جمع آوري كمك از خيرين و اميدواريم در عيدغدير خم اين برنامه برپا شود.
 سيدمنصورعبادي در مورد زندانياني كه به دليل مهريه، تصادفات غير عمد و… در زندان به سر مي‌برند، گفت: در حال حاضر محكومان مالي در زندان استان بيش از۵۰ درصد هستند و تعدادشان از محكوميت ديه بيشتر است.
وي با اشاره به كمك‌هايي كه به زندانيان ديه مي‌شود، افزود: با توجه به كمك‌هاي مالي كه به اين نوع زندانيان مي‌شود توانسته‌ايم تعدادي از زندانيان ديه استان را آزاد كنيم.
مديرعامل ستاد ديه استان خراسان رضوي درمورد برنامه‌ي آينده درباره‌ي زندانيان اظهاركرد: هدف اصلي ما اين است كه گروه‌هاي تحقيق‌مان را درمورد گرفتن تخفيف از شاكيان بيشتر تقويت كنيم.
عبادي فرهنگي سازي در مورد مهريه را يكي از مهمترين مسائل جامعه دانست و گفت: فرهنگ سازي درباره‌ي بحث مهريه يكي از معضلات جامعه ماست كه نياز به آگاهي مردم از طريق صدا و سيما و مطبوعات دارد، كه علاوه بر مهريه مساله بيمه و چك‌هاي بلامحل هم مطرح است.
وي از تعامل ايجاد شده با صداوسيما ابراز رضايت كرد و افزود: مصاحبه و تبليغاتي كه در صدا و سيما استان انجام مي‌شود باعث آگاهي دادن به اكثريت مردم درباره‌ي ستاد ديه استان مي‌شود.
عبادي درپايان با اشاره به گلريزان سال گذشته گفت: در سال گذشته پسر بچه‌ايي با قلك خود به ستاد ديه مراجعه كرد و كل مبلغ داخل قلك خود را كه حدود 40 هزار تومان بود، براي آزادي زندانيان به ستاد اين استان هديه كرد.