در آستانه برگزاری جشن گلریزان مرکز استان

یک حادثه ناخواسته مجازات  حبس ،از دست رفتن حق آزادی ، زندان و میله های سرد آن و بی پناه شدن زنی و  گریه های معصومانه دخترکی خردسال که بهانه بابا گرفته است و دستهای نیازمندی که از پشت حصارهای بلند زندان برای یاری و کمک دراز شده اند و آغاز تلاشی همگانی برای گرفتن این دستها نیازمند و این همت زیبا نیاز به بهانه داشت که به نام جشن گلریزان مزین گردید.
چه زيباست ، وقتي كه دستان كريمانه خدايي از آستين مردان خدايي بيرون مي آيد و سبدي از گل ، بهمراه صفا و صميميت ، گذشت و فداكاري را به خانواده دردمندي هديه داده و با ايثار خود ، چراغ بي فروغ اميد را در دل نااميدان ، روشني ديگر مي بخشد . آنگاه با آزاد ساختن سرپرست خانواده از حبس ، دنيايي از سرور و خوشحالي را به همسر و فرزندان غمديده و دلخسته از فراق جدايي به ارمغان آورده و بار ديگر بذر اميد به زندگي دوباره را در دل آنان افكنده و با اين عمل خداپسندانه دريچه اي از درياي بي پايان محبت و لطف الهي ، بسوي چشمان منتظر مي گشايد .
گسترش جمعيت و بحرانهاي اجتماعي در جوامع بويژه كشورهاي در حال توسعه باعث بالا رفتن ميزان جرم و شكايت و در نتيجه افزايش روز افزون زندانيان شده است . افزايش تعداد زندانيان مسئله اي است كه براي متوليان و دولتمردان در جوامع در حال توسعه دغدغه خاطر ايجاد كرده و هم اكنون در اين كشورها زندانها به راستي به انبارهاي انساني تبديل شده اند كه اين امر هزينه بسيار زيادي بر جوامع تحميل مي كند .
بر خلاف تصور خيلي از مردم همه كساني كه در زندانها بسر مي برند سارق ، قاچاقچي و قاتل نيستند . بسياري از اين افراد كساني هستند كه ناخواسته به طور اتفاقي يا بر اثر غفلت از پشت ميله هاي زندان سر در آورده و  سرنوشت آنان  پس از رفتن به زندان دگرگون و مبهم مي شود .
نهالي كه از روي اخلاص و براي خدا ، در راستاي خدمت به انسانهاي محروم و نيازمند برپا شود ، خود شجره طيبه اي است كه خير و بركتش ، لحظه به لحظه افزوني مي يابد و خداست كه ضامن موفقيت و رشد و شكوفايي روز افزون آن بوده و با اعطاي توفيق به انسانهاي شايسته جامعه ، اين راه سبز را هموار ساخته تا شاخ و برگ زيبا و سايه افكن اين نهال ارزشمند ، همواره چتر حمايتي قشر نيازمند و محروم باشد .
بدون شك خدمت به زندانيان نيازمند و آبرومند جرائم غیر عمدی و خانواده هاي آنان چه از نظر مالي و چه از نظر مددكاري عبادتي است بس بزرگ و امري خداپسندانه كه بي ترديد در برگيرنده اجر اخروي بوده و دعاي خير اين افراد را در بر خواهد داشت از خداوند متعال مي خواهيم ما را در اين راه بيش از پيش ياري و مدد نمايد .                                                                                                                    
شماره حسابهای ستاد دیه استان جهت واریز کمکهای مردمی در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمداستان
بانک ملی سیبا 0200600262002 قابل پرداخت در کلیه بانکهای ملی سراسر استان
بانک ملت جام 32/2314890قابل پرداخت در کلیه بانکهای ملت سراسر استان
صندوق قرض الحسنه رسالت شماره حساب 4040