افزايش تصادفات منجر به فوت عابران پياده دليل نصب سرعت‌کاه در کرمان

به گزارش کرنا به نقل از روابط‌عمومي شهرداري کرمان، جلال محمدي افزود: ۳۵ سرعت‌كاه استاندارد طي دو ماهه‌ي گذشته در معابر شهر كرمان اجرا شده است.
وي تصريح کرد: اين سرعت‌كاه‌ها از نوع آسفالتي هستند و هم‌زمان با اجراي‌شان، علايم ايمن‌سازي و هشداردهنده‌ي مربوط به آن‌ها نيز نصب شده است.
وي تصريح كرد: با توجه به آمار ارائه شده توسط پليس راهور در خصوص وقوع تصادفات منجر به فوت عابران پياده در برخورد با خودروها و روند افزايشي آن، براي ايمن‌سازي بيش‌تر معابر براي عابران پياده و هم‌چنين الزامي‌کردن رعايت سرعت مطمئنه به خصوص در بخش‌هاي پرخطر مانند بزرگ‌راه‌ها يا ورودي‌هاي و تقاطع‌ها توسط رانندگان، اين سرعت كاه‌ها را اجرا کرديم تا از بروز حوادث احتمالي جلوگيري شود.
محمدي يادآور شد: بزرگ‌راه شرقي و شمالي، بولوار آزادگان، سرآسياب، بولوار هوانيروز، بولوار كوثر، خيابان خواجو، تقاطع بهزاد، شيخ احمد كافي، خيابان گلدشت، شهرك ايرانمنش و خيابان سرباز از جمله معابري هستند كه  سرعت كاه‌هاي استاندارد در آن‌ها اجرا شده است.
معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري كرمان افزود: تعداد 12 هزار گل ميخ نيز توسط سازمان حمل و نقل و ترافيك، در محدوده‌ي سرعت كاه‌ها و راست‌گردها از جمله در خيابان ويلا، شهرك ايرانمنش، بزرگ‌راه شرقي و شمالي، تقاطع بهزاد، شيخ احمد كافي، انتهاي خيابان گلدشت و خيابان سرآسياب نصب شده است.