«قانون گرایی» یکی از محورهای همگرایی جامعه/اجرای طرح «هر مسجد یک آزادی»

رییس کل دادگستری استان کرمان «قانون گرایی» را یکی از محورهای مهم همگرایی جامعه دانست و تصریح کرد: اگر همه مردم و بخش های حاکمیتی، حول محور قانون حرکت کنند بسیاری از مشکلات جامعه حل و فصل خواهد شد و دیگر زمان شاهد هجوم افزایش زندانیان نخواهیم بود.

“یدالله موحد صبح امروز در نشست اعضا هیئت مدیره ستاددیه شعبه استان ، عملکرد این ستاد را در سال گذشته قابل قبول دانست و  گفت: امیدواریم با تدابیری که درسنوات گذشته داشته ایم در سال جاری نیز بتوانیم خدماتمان را در این بخش از جامعه جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد که شرایط ماندن در زندان را ندارند بیشتر کنیم.


موحد بیان کرد: امیدواریم در سال جاری عملکرد ستاد دیه را که به عنوان بخش امداد رسان برای گروهی از افراد جامعه محسوب می شود را با عینیت بیشتری انجام دهیم.


رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که «همدلی و هم زبانی الزاماتی دارد» اظهار کرد: باید به الزامات توجه کرد تا شعار مقام معظم رهبری در سال جاری اثربخشی لازم خود را داشته باشد.


موحد «قانون گرایی» را یکی از محورهای مهم همگرایی جامعه دانست و تصریح کرد: اگر همه مردم و بخش های حاکمیتی، حول محور قانون حرکت کنند بسیاری از مشکلات جامعه حل و فصل خواهد شد و دیگر زمان شاهد هجوم افزایش زندانیان نخواهیم بود.


وی همچنین بخش اعظم مسایل و مشکلات جامعه را رعایت نکردن قانون دانست و گفت: اگر در تمامی حوزه ها مانند مسایل سیاسی، اجتماعی، خانواده و تعهدات قانونی انجام می شد شاهد بسیاری از اتقافات نبودیم.


موحد افزود: اگر در سایه شعار سال جاری بتوانیم فرهنگ قانون مداری را ترویج دهیم علاوه بر، برطرف شدن مسایل و مشکلات شاهد وحدت بین مردم و دولت خواهیم بود.


رییس کل دادگستری استان کرمان خواستار جذب حداکثری خیرین در ستاد دیه استان شد و گفت: اگر بتوانیم همراهی مردم خصوصا خیرین را در ستاد دیه داشته باشیم برای رسیدن به اهدافمان موفقیت بیشتری خواهیم داشت.


وی ادامه داد: باید طرح «هر مسجد یک آزادی» را در استان دنبال کنیم زیرا این طرح برای همدلی و آزادی زندانیان گرفتار بسیار موفق خواهد بود