خدمت در ستاد دیه یك توفیق است

رییس كل دادگستری استان كرمان: خدمت در ستاد دیه یك توفیق است

رییس كل دادگستری استان كرمان خدمت در ستاد دیه را توفیقی الهی دانست و گفت: تلاش برای حل مشكلی از مشكلات مردم بواسطه فضل خداوند حاصل می شود.
حجت الاسلام ‘ علی توكلی ‘ روز دوشنبه در نشست هیات مدیره ستاد دیه استان كرمان، افزود: شرط ماندگاری اقدامات ستاد دیه یا افراد، بدون منت بودن اقدامات و تلاش هاست، زیرا منت گذاشتن بعد از انجام كار، تمامی خوبی های انجام شده را بی ارزش و حبط می كند.
وی گفت:‌ با مروری در زندگی خود در می یابیم كه اگر توفیق انجام عمل خیری را داشته ایم، بواسطه لطف و فضل خداوندی بوده است.
رییس هیات مدیره ستاد دیه استان كرمان، افزود: ستاد دیه نیز اگر تلاشی برای كمك به مددجویان جرایم غیرعمد، خانواده های آنان و جامعه انجام می دهد، بواسطه فضل خداوند است.
وی با تقدیر از خدمات و تلاش های تمامی دست اندركاران ستاد دیه استان كرمان، گفت:‌ این ستاد در سال جاری اقدامات بسیار خوبی را انجام داده و جزء ستادهای دیه فعال به شمار می رود.
حجت الاسلام توكلی، با اشاره به این كه ستاد دیه نباید از هدف اصلی خود كه كمك به مددجویان جرایم غیرعمد و تصادفات بوده، فاصله بگیرد، بیان كرد: ارایه كمك به مددجویان مربوط به مهریه، نفقه و چك بلامحل در برخی موارد موجب فاصله گرفتن ستاد دیه از اهداف اصلی خود می شود.
وی تاكید كرد: ‌افراد در زمان ازدواج باید در زمان تعیین مهریه ها از تقبل مهریه های بالا و بچه گانه خودداری كنند و مردی كه می تواند هزینه زندگی خود را تامین كند باید با دوری از تنبلی در این راستا اقدام كند.
وی گفت: تشكیل ستاد دیه برای كمك به مددجویان جرایم غیرعمد در سطح كشور،‌ اقدام ارزشمندی بوده است.
رییس كل دادگستری استان كرمان، با اشاره به این كه اقدامات ستاد دیه استان كرمان ثمرات خوبی بر جای گذاشته است، افزود: اطلاع رسانی اقدامات انجام شده نیز خوب بوده است.
به گزارش روابط عمومی ، در این نشست از رابطان ستاد دیه در مركز و شهرستان های استان كرمان با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد