آزادي 16 زنداني جرايم غيرعمد در استان کرمان با مشارکت بانک تجارت استان

 طی مراسمي 16 زنداني جرايم غيرعمد با مشارکت ستاد ديه‌ و مديريت شعب بانک تجارت استان کرمان آزاد شدند . این مراسم  با حضور چند تن از معاونان استاندار، رئیس کل دادگستري استان کرمان، مديرعامل ستاد ديه و مديریت شعب بانک‌ تجارت استان کرمان و جمعي مسئولان و خيران استان در سالن آمفي تئاتر بانک تجارت برگزار شد.

در این مراسم معاون مديريت و توسعه‌ي نيروي انساني استاندار  ضمن قدرداني از مدير شعب بانک تجارت به علت فراهم‌کردن زمينه‌ي آزادي 16 زنداني جرايم غيرعمد استان، ابراز اميدواري کرد: موسسات و نهادهاي ديگر نيز در اين راستا گام بردارند.
مهرشاد افزود: اين اقدام در جهت توسعه‌ي امر به معروف است و باعث شادي خانواده‌ها و رفع مشکل و گرفتاري آن‌ها مي‌شود.
وي اظهار داشت: بايد فرهنگ‌سازي‌هاي لازم در زمينه‌ي کمک به آزادي زندانيان جرايم غيرعمد صورت گيرد تا آمار اين زندانيان کاهش يابد.
رئیس کل دادگستري استان کرمان نيز در اين مراسم با بيان اين که کمک به ديگران از توفيق‌هاي الهي است، گفت: اقدام بانک تجارت براي آزادي زندانيان جرايم غيرعمد بسيار ارزشمند و قابل‌تقدير است که اميدواريم ساير ارگان‌ها و نهادها نيز در اين اقدام خیر و خداپسندانه شرکت نمایند.
وي از رسانه‌ها خواست در اين زمينه اطلاع‌رساني‌هاي لازم را انجام دهند.
مديريت شعب بانک‌ تجارت استان کرمان نيز در اين مراسم با بيان اين‌که بانک تجارت اين افتخار را دارد که با اختصاص سه ميليارد و 500 ميليون ريال در مرحله‌ي اول زمينه‌ي آزادي 16 زنداني جرايم غيرعمد استان را فراهم کند، افزود: تا هفته‌ي آينده نيز 7 زنداني جرايم غيرعمد ديگر نيز آزاد و به آغوش خانواده بازمي‌گردند.
عليرضا عاطفي ابراز اميدواري کرد: بانک تجارت در اقدامات بعدي تعداد بيشتري از زندانيان جرايم غيرعمد که به دليل اشتباهات سهوي در زندان به سر مي‌برند و داراي خانواده‌هاي آبرومندي هستند را فراهم کند.
مديرعامل ستاد ديه‌ي استان کرمان نيز در اين مراسم با بيان اين‌که در سه ماهه‌ي اول سال جاري 108 زنداني واجد شرايط در استان کرمان با صرف يک ميليارد و 200 ميليون تومان آزاد شدند، افزود: آزادي اين زندانيان بر اساس دو مولفه‌ي نيازمندي و آبرومندي آن‌ها اولويت‌بندي و انجام مي‌شود.
حجت‌موسوي قوام ضمن قدرداني از خيران و مردم به خاطر کمک به آزادي زندانيان جرايم غيرعمد، يادآور شد: مددجويان جرايم غيرعمد بدهکار هستند و نبايد به چشم بزهکار به آن‌ها نگاه کرد.
وي تعداد زندانيان جرايم غيرعمد استان را در حال حاضر 149 نفر عنوان کرد و گفت: بايد فرهنگ‌سازي‌هاي لازم براي جلوگيري از ورود زندانيان جرايم غيرعمد به زندان‌ها انجام شود که براي رسيدن به اين هدف هم‌کاري کليه‌ي ارگان‌ها و نهادهاي ذي‌ربط و ستادهاي فرهنگي لازم است.
در پايان اين نشست معاون مديريت و توسعه‌ي نيروي انساني استاندار کرمان با اهداي لوحي از سوي استاندار از مديريت شعب بانک‌هاي تجارت استان کرمان تقدير کرد.